Lorenz Hippe 1965-ben született. Alkalmazott színháztudományi diplomát szerzett Giessenben. Sok éven át dolgozott különböző színházakban drámapedagógusként, dramaturgként és rendezőként. 2006 óta ír daraboka ifjúsági színházak számára. A drámaírás oktatója képzési intézményekben és egyetemeken. „És mi következik?” „Drámaírás a színházpedagógiai gyakorlatban” és „Theatre Direct – a közönség színháza, hozzájárulás a kollektív kreativitáshoz” című szakkönyvei 2011 után jelentek meg. 2020 áprilisa óta online szemináriumokat is tart. A Wolfenbüttel Szövetségi Akadémia első online kurzussorozatára 2020 tavaszán olyan nagy volt a kereslet, hogy két alkalommal került megrendezésre.
Instant Színház
🎭 Egy egészen különleges színházi élményre hívunk. Ezen az estén közösen, próba nélkül fogunk kitalálni egy új színházi darabot, amit a pillanat ihlet. Hogy hogyan lehetséges ez, hogyan működik, azt 2024. november 22-én, pénteken 17 és 19 óra között megtudhatod. A játékmester a berlini Lorenz Hippe lesz, aki rendező, közösségszervező. A nézők pedig a saját, közösen kitalált darabjuk szereplőivé válnak. Előzetes tapasztalat nem szükséges, a részvétel önkéntes – ha nincs kedved játszani, akkor lehetsz „csak” néző is.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Lorenz Hippe színházpedagógus és író az 1980-as években Angliában tanult rendezést a „Word And Action/Dorset” csoportnál. Azóta több mint ezer előadást és workshopot rendezett Németország-szerte. 2011-ben (nővérével, Eva Hippevel együttműködve) kiadta a „Theater Direkt – das Theater der Zuschauer, ein Beitrag zur kollektiven Kreativität” című könyvet, amely az improvizációs színház e sajátos formájának történetét és gyakorlatát követi nyomon.
🇬🇧 A program angol nyelven zajlik. Ha nem tudsz angolul, az sem baj, mert fordítani fogunk.
👨🦱👨🦲👳👱🧔♀️🧑🦳🧒👧🧔👨👩🦳👱♀️👵👦
A program inklúzív: gyerekeket, fiatalokat és felnőtteket egyaránt várunk!
Ez a program az Esély-kert Alapítvány szervezésében a Zugói Önkormányzat és az Európai Únió támogatásával valósul meg.
Kik vagyunk mi?
Csoportunk szülőkből, pedagógusokból, színházi, filmes és segítő szakemberekből alakult. Arra szövetkeztünk, hogy a közösségünket érintő témákkal a nyilvánosság elé állunk, a színház és a film eszközeivel előadásokat, filmeket hozzunk létre és mutatunk be. Első közös előadásunkban, egy mindannyiunkat érintő és fontos témáját dolgoztuk fel: a kiemelt figyelmet igénylő gyerekek nevelését, oktatását. Azért választottuk ezt a témát, mert mindannyiunkat érintette, és nehéz helyzetekben sokszor maradtunk magunkra. Úgy éreztük, hogy ha hangot adunk a témának, azzal segítünk azoknak, akikkel hasonló történik, tudatjuk velük, hogy nincsenek egyedül, és alkalmat teremtünk a találkozásra, beszélgetésre, egymás megismerésére, megértésére. Saját tapasztalatainkból írtunk egy színdarabot és készítettünk egy filmet. Mi magunk vagyunk a szereplői, mi adjuk elő. Az előadások/vetítések után a közönséget beszélgetésre hívjuk.
Színész csoport
Kiemelt Figyelem projekt
A kiemelt figyelmet igénylő gyermekek (más néven különleges bánásmódot igénylő gyerekek, vagyis a sajátos nevelési igényű gyermek, a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, a kiemelten tehetséges gyermek, és a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek) sokfélék. Közös bennük, hogy oktatásuk az iskolában kihívást jelentő feladat. Pedagógusként, szülőként, saját gyermekünk által, vagy valamelyik osztálytárs kapcsán sokunknak van élménye az ezekből a helyzetekből eredő konfliktusokról. Mégis ritkán beszélünk ezekről a helyzetekről nyíltan. Előadásunkkal arra teremtünk alkalmat, hogy ezek a helyzetek láthatóvá váljanak, és a látottak kapcsán vitatkozzunk, beszélgessünk. Célunk az egymás különböző nézőpontjának megismerése, megértése.
Lorenz Hippe
Német partnerünk a Freie Bühne Jéna
A Freie Bühne egy független, részvételen alapuló színházi és oktatási egyesülete vagyunk Jénában. Teret teremtenek bárki számára, hogy megismerkedhessen és részt vehessen közösségi színházi produkciókban. Kulturális projekteket, rendezvényeket szerveznek. Szeretik felfedezni és színházi térré alakítani a szokatlan helyeket: barlangokat, ipari csarnokokat, üres bútorboltokat, lakásokat, parkolókat, erdőket. Műhelyeket és képzéseket szerveznek különböző korosztályok és érdeklődési körök számára.
A Freie Bühne előadása a Kiemelt Figyelem Projektben
A német projektet Anne Dünger színházterapeuta és Lorenz Hippe vezetik. A csapatban főleg egyetemisták, fiatal pályakezdő pedagógusok vesznek részt. Az általuk létrehozott közösségi színházi előadás két részből áll: az első részben egyéni performanszokat adnak elő különböző terekben. Ezek a performanszok a résztvevők saját kérdésfeltevésük színházi megfogalmazása. Témájuk a megfelelés, a másság elfogadása, a nyilvánosság elé állás, a közösség. Az előadás második része egy nonverbális mozgásszínházi előadás, amit a narrátor kommentál megjegyzéseivel. Az előadást iskolákban, gyerekek és szülők előtt adták elő. Az előadás bemutatásra kerül a workshop során is.